הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות ברחובות 16

לפני
כב' הרשם הבכיר אייל דוד

התובעת

גליה ברשטיין

נגד

הנתבעת

מי עדן בר - שירות מחלקה ראשונה בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה קטנה במסגרתה מבקשת התובעת לחייב את הנתבעת לשלם לה סך כולל של 2,030 ₪ בגין מחדל הנתבעת שהמשיכה לחייב אותה בתשלומים בגין צריכת כדי מים במשך תקופה נוספת של כחודש וחצי . זאת, למרות שהתובעת הודיעה כדין לנתבעת על סיום ההתקשרות עמה. סכום התביעה מורכב מהסכומים כדלקמן: 580 ₪ חיובי יתר , 450 ₪ הפסד יום עבודה ו-1,000 ₪ פיצוי בגין עגמת נפש. בכתב הגנתה של הנתבעת ואף בדיון שהתקיים לפניי הסכימו הצדדים כי התובעת חויבה בטעות בתשלומי יתר בסך כולל של 435.63 ₪. לאחר הגשת התביעה דנן ביום 20/04/17 , פנו נציגי הנתבעת אל התובעת במטרה ליישב את המחלוקת מושא התביעה מחוץ לכותלי בימ"ש. הנתבעת שלחה אל התובע המחאה על הסכומים בהם חויבה ביתר בטעות, ההמחאה על סך של 435.63 ₪ זמן פירעונה 28/05/17. התובעת לא פדתה את ההמחאה שכן לטענתה קיבלה את ההמחאה באיחור של מספר חודשים ובנסיבות אלו, לא הסתפקה בסכום ההמחאה ודרשה פיצוי נוסף בגין מחדל הנתבעת .
בדיון שהתקיים לפניי שמעתי את התובעת ואת נציגת הנתבעת גב' הדסה דסטה ממחלקת פניות הציבור בנתבעת . שוכנעתי כי הנתבעת הודתה בטעותה ואף של חה לתובעת המחאה בגין הסכומים שנגבו ביתר. יחד עם זאת, הנתבעת סברה ובצדק כי מגיע לה פיצוי בגין מחדל הנתבעת בנוסף להשבת הסכומים שנגבו ממנה ביתר. הצדדים לא הגיעו להסכמה בעניין זה לכן, לא הסתיימה המחלוקת בהסדר פשרה אשר היה מייתר את קיום הדיון בתביעה.
בנסיבות העניין, בהתחשב בסכום החיוב ביתר ובעובדה שהנתבעת הכירה בטעותה ואף שלחה אל התובעת את ההמחאה הנ"ל ובעובדה שפיצוי בגין עגמת נפש נפסק במשורה, אני פוסק לתובעת פיצוי נוסף בגין מחדל הנתבעת בסך כולל של 650 ש"ח זאת, בנוסף לסכום ההמחאה שנשלחה אליה.
הסך של 650 ₪ ישולם לתובעת בתוך 30 ימים מיום קבלת פסק הדין אצל הנתבעת באמצעות משלוח המחאה על הסך הנ"ל על שם התובעת בדואר רשום לכתובתה הרשומה בכתב התביעה. ככל שלא ישולם הסך הנ"ל במועד יתווספו אליו הפרשי הצמדה וריבית כחוק עד למועד התשלום המלא בפועל.
לא מצאתי לנכון לחייב את הנתבעת בתשלום נוסף בגין הפסד יום עבודה או הוצאות משפט . לדעתי קיום הדיון היה מיותר. התובעת הייתה צריכה להודיע לבית המשפט על קבלת ההמחאה ולבקש כי בית המשפט יפסוק בשאלת הפיצוי הנוסף המגיע לה בגין מחדל הנתבעת . במקרה זה, בית המשפט היה יכול לבקש את עמדת הנתבעת ולתת פסק דין בתביעה מבלי לקיים דיון במעמד הצדדים.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

רשות ערעור על פסק הדין בתוך 15 ימים ממועד קבלתו לבית משפט מחוזי מרכז לוד.

ניתן היום, מוצ"ש כ"ח כסלו תשע"ח, 16 דצמבר 2017, בהעדר הצדדים.